פרשת ויצא

בס"ד

פרשת ויצא

נפלת? קום!!! מכאן תבוא הצמיחה

דניאל כהן נדקר בפיגוע בראשון לציון ויצא נשכר. זו אמת לאמיתה. מי היה מאמין שדקירה הצילה את חייו? ובכן... דניאל כהן נדקר ונזקק לניתוח מידי, אלא שבזמן הניתוח נמצא גידול מסוכן בגופו ובו זמנית הוצא-השבח לבורא עולם .
דניאל קיבל חיים במתנה!!! הבשורה שזרה כוח בדניאל וכעת קל לו הרבה יותר להתאושש מהפיגוע האיום.  ובמישור שונה-כתה בת 35 תלמידים "נלחמת בציפורנים". משקיעה בהתמדה, היא כבר רואה עצמה במקום ראשון בתחרות רוויית המכשולים, כל זאת תודות למורה הכיתה שיודע לעודד, לחזק, לתת תחושה שהאור קרוב, קרוב .
פרשתנו מספרת ,שבתחילת מסע יעקב לחרן על מנת למצוא כלה, מקבל מסר מעניין מהקדוש ברוך הוא:"והיה זרעך... ופרצת ימה וקדמה וצפונה ונגבה...והנה אנוכי עמך ושמרתיך בכל אשר תלך". יש במסר בשורה טובה על העתיד המבטיח, העתיד הוורוד שבדרך. ומדוע? יעקב אבינו בדרך למקום שפל ביותר, חרן-  תושבי העיר חרן העלו את חמתו של הקדוש ברוך הוא.
עקב כך הוא מתמלא בחששות לגבי ההתפתחויות במשך המסע, וכזריקת עידוד, כדרבון והעברת תחושה, שהנה אתה ממש לא לבד.
מקבל יעקב בשורה שדווקא במקום הנחות- זרעך יהיה כעפר הארץ. "ושמרתיך" – ואף כל העולם יכיר בקדוש ברוך הוא.
עליה שבאה מהירידה מההרגשה הנוראה, בזמן שהותו במקום נחות ושפל. כמו שנאמר:" ירידה לצורך עליה "  ובעקבות כך, יעקב לא חושש מההליכה ואף הולך בשמחה.
הורים, מורים , חברים. אנו נקראים אל הדגל!!! תפקידנו לעודד, לחזק, לתמוך ולדבר על התוצאה הטובה. על הרווח הסופי, על הסיפוק העצום (גם אם קיימת מעידה, נפילה ועוד) כך שהמחשבה החיובית שמעסיקה את המתמודד.
מפיחה בו השראה ובטחון לקראת ההצלחה. כמובן  שבאפשרותנו לבחור בשיטה נפלאה זו לגבי התמודדות שלנו בכל תחום וההצלחה מובטחת!!!

שבת שלום!

הרב שמואל בקרמן

רב בית חב"ד באר יעקב 054-7330363

www.beeryakov.com  

כניסת השבת:16:16       יציאת השבת:17:18  

שתף לחברים

שתף